Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com


Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Leki i suplementy dla P.A. za darmo !

Dyskusje na temat działań w obronie punktów aptecznych

Moderator: Joozeek

Leki i suplementy dla P.A. za darmo !

Postprzez Joozeek » 24 Sty 2011 19:29

Image

Temat ciekawy a napisany DLA ŻARTU po to abyście TU zerkneli gdyż zainteresowanie Wasze Naszym forum jest bardzo malutkie !!!

Więc pozwoliłem sobie dla zachęty założyć taki post ...



Image

ten pierwszy zielony...poproszę...!


Image

OBUDZENI ? PISZCIE !
Ostatnio edytowany przez Joozeek, 24 Sty 2011 20:41, edytowano w sumie 1 raz
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek
 
Posty: 2849
Rejestracja: 30 Paź 2009 18:32

Re: Leki i suplementy dla P.A. za darmo !

Postprzez aneta » 24 Sty 2011 21:19

Ja myślę , że większość obudzi się jak będzie już za późno na ratunek.
Wszystkim się zdaje ,że ministerstwo zmieni zdanie i wycofa się z zapisów w ustawie refundacyjnej. I będzie po staremu.
Nic bardziej błędnego. Nie na darmo go wprowadzili . Jak punkty zostaną pozbawione refundacji , to ciekawe kto w nich będzie kupował leki za 100% odpłatnością . No ale cóż czekajmy .
aneta
 
Posty: 413
Rejestracja: 12 Paź 2009 08:42

Re: Leki i suplementy dla P.A. za darmo !

Postprzez rumianek » 25 Sty 2011 11:29

Powiedzcie co o tym myślicie?Czy MZ tak może zrobić? Moim zdaniem to oni nie wiedzą sami co mają zrobić ? Może im trzeba "dać pomysła" ażeby to poszło o krok dalej.Wiecie że im się najlepiej pracuje jak mają wszystko podane na tacy.Ja jestem pracownikiem PA też mi zależy abym miała prace. :!:
rumianek
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 Lis 2010 16:56

Re: Leki i suplementy dla P.A. za darmo !

Postprzez aneta » 25 Sty 2011 12:11

Nie tylko może ale po prostu chce.
Jeżeli myślisz że oni nic nie wiedzą to jesteś w błędzie.
Kucharewicz wyraźnie powiedział na tzw. konferencji uzgodnieniowej w MZ bodajże 14 października 2010 r. ,że nie ma takiej możliwości aby izba aptekarska wydała pozytywną opinię z tej prostej przyczyny ,że nie figurujemy w ich rejestrach, czyli że ;pozytywna opinie otrzymają tylko farmaceuci .
Przedstawiciele ministerstwa byli obecni gdy p. Kuchareiwcz wygłaszał swoją mowę.
Oni po prostu chcą wykończyć konkurencję. Nie udało im się z listą , to wprowadzą umowę
aneta
 
Posty: 413
Rejestracja: 12 Paź 2009 08:42

Re: Leki i suplementy dla P.A. za darmo !

Postprzez Aleksandra » 25 Sty 2011 13:41

A może spróbować jeszcze wysłać oficjalne pismo do GIF-Pani Zofi Ulz.

To inspektor jest przecież powołany do nadzoru nad prawidłowym obrotem produtami leczniczymi- jeśli do umowy z NFZ ma być potrzebna jakaś opinia to niech to będzie opinia GIF a nie IA.
Pani Ulz jako Inspektor powinna zauważyć,że proponowane zapisy w projekcie ustawy są niezgodne z Prawem Farmaceutycznym, a IA próbuje wchodzić w nie swoje kompetencje.
Z tego co znalazłam pochodzi z Łańcuta-podkarpacie.Pamietamy że podkarpacie dotknęła w ubiegłym roku powódz (ktoś na forum pisał że inspektor farmaceutyczny wydzwaniał do punktu na terenie dotknietym powodzią i pytał czy ludność ma dostep do leków)Możemy w liście nawiązać do tej sytuacji
i pokazać jak istnienie punktów aptecznych jest niezbędne,a proponowane zapisy uniemożliwią nam-technikom prowadzenie punktów(a na mgr nas nie stać) co przecież gwarantuje prawo farmaceutyczne.
Pani Ulz została powołana przez J.Kaczyńskiego ,więc może jest nadzieja że nie jest POmazana w tym wszechobecnym g...
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Leki i suplementy dla P.A. za darmo !

Postprzez henia » 25 Sty 2011 14:38

Kiedy ja załatwiałam zezwolenie na prowadzenie punktu zgoda pozytywna IZBY nie była wymagana.Otrzymałam negatywną i otrzymałam zezwolenie.
henia
 
Posty: 68
Rejestracja: 28 Wrz 2009 13:04

Re: Leki i suplementy dla P.A. za darmo !

Postprzez nataliaileszek » 25 Sty 2011 16:24

Do heni.Mówisz poważnie o tym,że starałaś sie o opinie izby?
nataliaileszek
 
Posty: 250
Rejestracja: 09 Paź 2009 10:42

Re: Leki i suplementy dla P.A. za darmo !

Postprzez henia » 26 Sty 2011 09:55

Tak ja otrzymałam zezwolenie w 1992 jeszcze w MZ w Warszawie DIA dała mi negatywną opinie a p.inspektor z Wałbrzycha kazała mi z taką jechać do MZ.Opinia musiała być nizależnie czy pozytywna czy negatywna.Halina chyba też tak załatwiała.
henia
 
Posty: 68
Rejestracja: 28 Wrz 2009 13:04

Re: Leki i suplementy dla P.A. za darmo !

Postprzez Aleksandra » 26 Sty 2011 10:37

Tak...ale proponowany zapis w umowie z NFZ miał by wygladać nastepująco:
4. W celu zawarcia umowy na realizację recept podmiot prowadzący aptekę
przedstawia następujące dokumenty:
1) kopię zezwolenia na prowadzenie apteki;
2) kopię dokumentu prawa wykonywania zawodu osoby będącej
kierownikiem apteki;
3) kopię pozytywnej uchwały okręgowej rady aptekarskiej o rękojmi
należytego wykonywania zawodu przez osobę będącą kierownikiem
apteki;

...czyli nie jakaś tam opinia ,a opinia POZYTYWNA(Kucharewicz powiedział że nie wydadzą ŻADNEJ)
Aleksandra
 
Posty: 1177
Rejestracja: 30 Wrz 2009 14:36

Re: Leki i suplementy dla P.A. za darmo !

Postprzez rumianek » 27 Sty 2011 09:49

To nadal nic nie wiadomo ? MZ nie daje odpowiedzi co zrobią z PA?A co mówią działacze w izbie?Wcześniej słuchałam audycji PA bardzo fajna sprawa ale teraz już nic nie słychać .Czy będą jeszcze te audycje?
rumianek
 
Posty: 10
Rejestracja: 10 Lis 2010 16:56

Następna

Wróć do DYSKUSJA

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron