Ponieważ aby cokolwiek osiągnąć musimy się porozumieć.
Dlatego prosimy o pozostawienie jakiejkolwiek formy kontaktu (email gg telefon itp)
w temacie kontakt lub na email punktyapteczne@gmail.com

Strona Izby
Strona Punktów Aptecznych
Biuletyn IGWPAiA

Forum dla Gości Otwarte !

Tutaj odwiedzający Nas Goście mogą zadawać pytania...

Forum dla Gości Otwarte !

Postprzez Joozeek » 07 Gru 2009 10:08

Witaj Nieznajomy/Nieznajoma !

Jeśli chcesz zadać pytanie ,podyskutować z Nami : Zapraszamy ! :)
Przed użyciem zapoznaj się z tematami i FAQ bądź skonsultuj się z moderatorem lub administratorem, gdyż niewłaściwie zamieszczanie/pisanie/tytułowanie postów grozi dezinformacją i zamieszaniem oraz trwałym zniechęceniem do czytania...

Główny "Zadymiarz" na forum - informatyk - ... etc
Kontestuję zastaną rzeczywistość,piętnuję głupotę i głupców !!!

Image
"odi profanum vulgus et arceo !"

Etym. - z Horacego (Pieśni, 3, 1, 1).
Joozeek

Re: Forum dla Gości Otwarte !

Postprzez ulaaptekarka » 07 Sty 2010 21:19

Chorzy na nowotwory pozbawieni leków onkologicznych.Jak się dowiedziałam z Faktów ingerencja Premiera zmieniła decyzję Kopacz i prezesa NFZ.Podjęta na
początku listopada.Szum medialny i stanowisko Tuska zmieniły decyzję.Szef NFZ ukarany :lol: Pozbawiony wynagrodzenia przez 1 miesiąc.
Może nasze problemy powinny trafić do samego Tuska.Jak widac same media nie dają rady.Zima zaatakowała ludzie na wsi odcięci od reszty.Do wiejskiego
ośrodka trasę trzeba pokonać ciągnikiem.Potem po leki do PA .Tego brak,tamtego brak bo ktoś wpadł na genialny pomysł i zablokował.........................
Grypex jeszcz można zamienić,z Lacidofilem tez damy radę,ale co z mlekiem dla dziecka z nietolerancją białka np.Bebilon Pepti,Nutramigen.....................
Traktorem do miasta.... kozę kupić................
Dla Kopacz i Prezesa dużo ciepełka z Nowym Rokiem i wiecej rozsądku przy podejmowaniu następnych decyzji .A te obiecanki dotyczące jednolitych cen
leków refundowanych to mają bardzo długą brodę.
Pozdrawiam.
ulaaptekarka

Postprzez Ania1 » 10 Lut 2010 20:52

db
mam pytanie ile może zarobić technik w punkcie aptecznym?
Ania1

Postprzez mała mi » 11 Lut 2010 08:54

około 2 tys. zł na rękę jako kierownik
mała mi

Postprzez Ania1 » 11 Lut 2010 09:04

a jako zwykły pracownik?
Ania1

Postprzez stokrotka » 11 Lut 2010 15:12

jako zwykły pracownik w Szczecinie ok 2,300
stokrotka

Postprzez Sonia » 11 Lut 2010 15:25

Na naszym terenie tzw. "zwykły" pracownik w Punkcie zarabia ok.1200-1500 oczywiście netto.
Sonia

Postprzez gosia » 12 Lut 2010 13:48

hej
mam pytenie czy Wy jako technicy macie wykształcenie (wyższe) też w innym kierunk niż farmacja?
pytam bo zamierzam iść dalej na studja, a na zaocznych farmacji nie ma. ciekawi mnie w jakich kierunkach kształcą sie dalej technicy.
myśle o zdrowiu publicznym, co wy na to? czy to dobry pomysł, a może wybrać inny kierunek?
doradzcie
gosia

Postprzez Sonia » 12 Lut 2010 14:27

Jeżeli po ukończeniu studiów masz zamiar pracować w branży farm. Zdrowie Publiczne na niewiele ci sie przyda. Studia te możesz ukończyć dla własnej satysfakcji, chyba, że zamierzasz zmienić branżę. Wtedy, to co innego. Na dyplomie ukończenia ZP napisano, że możesz pracować jako konsultant bądź kierownik, dyrektor placówek Ochrony Zdrowia (m.inn.) ale apteki i punkty takowymi jak na razie nie są.
Moim zdaniem, jeżeli ktoś chce się dalej kształcić (i pięknie) i pracować w naszej branży, to powinien wybrać studia wedle własnych zainteresowań. Po zdobyciu konkretnego zawodu, jeżeli ktoś ma czas i oczywiście kasę, bo nie ma co ukrywać z tym wiążą się wydatki i to wcale nie małe, powinien się rozwijać.
...ale to jest moje osobiste zdanie...
Sonia

Postprzez Paweł » 12 Lut 2010 17:46

możesz pracować jako konsultant bądź kierownik, dyrektor placówek Ochrony Zdrowia (m.inn.) ale apteki i punkty takowymi jak na razie nie są.
Moim zdaniem

Prawo Farmaceutyczne.

rt. 86. 1. Apteka jest placówką ochrony zdrowia publicznego, w której osoby uprawnione świadczą w szczególności usługi farmaceutyczne, o których mowa w ust. 2.
2. Nazwa apteka zastrzeżona jest wyłącznie dla miejsca świadczenia usług farmaceutycznych obejmujących:
1) wydawanie produktów leczniczych i wyrobów medycznych, określonych w odrębnych przepisach;
2) sporządzanie leków recepturowych, w terminie nie dłuższym niż 48 godzin od złożenia recepty przez pacjenta, a w przypadku recepty na lek recepturowy zawierający środki odurzające lub oznaczonej "wydać natychmiast" - w ciągu 4 godzin;
3) sporządzenie leków aptecznych;
4) udzielanie informacji o produktach leczniczych i wyrobach medycznych.

czyli teoretycznie :D po studiach ochronia zdrowia można być kierownikiem
ale jest to oczywisty błąd izby aptekarskie która stoi za tym zapisem
ale tylko teoretycznie
Oczywiście Sonia ma racje że w branży farm. Zdrowie Publiczne na niewiele ci sie przyda.
No moze poza tym ze po roku dokształcenia masz studia wyższe
Paweł
Administrator

Wróć do Forum dla Gości

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość